Utrzymać się na diecie

Ten tydzień niestety nie należy do udanych…to tydzień poprzedzający półmaraton. Długo czekałam na to wydarzenie, ostatni mój bieg na 21 km był dokładnie rok temu. Potem sporo problemów zdrowotnych i więcej takich dystansów nie było.

Albo dają mi się we znaki nerwy, albo nastąpiło lekko rozluźnienie w diecie. Myślę,że jedno i drugie, ale w większym stopniu pozwoliłam sobie na to czego powinnam unikać. Czyli gluten.

Zaczęło się w weekend od „smaka” na pizzę…miała być bez glutenu na mące gryczanej, kukurydzianej, jaglanej, ale…mąż stwierdził,że to ciasto jest „dziwne” i dodał….mąkę pszenną pełnoziarnistą. No i sobotnie popołudnie miałam z głowy, resztę weekendu też. Rozbolały mnie tak jelita,że bez tabletek rozkurczowych już się nie dało wytrzymać.

IMG_20160409_174802

Pizza była pyszna…ale następnym razem będzie jednak czysto bezglutenowa 🙂

Męczyłam się z jelitami jeszcze dwa dni po weekendzie, środek tygodnia był spokojny. A w czwartek chciałam zrobić leczo, które zawsze jem i nic mi po nim nie dolega 🙂 tym razem było inaczej.

Męczyłam się strasznie, a popołudniu czekała na mnie jeszcze wywiadówka w szkole. Po raz pierwszy od dłuższego czasu poczułam znowu to samo co kiedyś….biegunka, skurcze jelit i ogromny ból w podbrzuszu… i moje słowa nigdy więcej tego nie zjem.

Tak się właśnie kończy, gdy osoba będąca na diecie zapomni się i nie trzyma wytyczonej ścieżki oraz gdy wokół osoby nie „akceptują” w 100% Twojego „stylu życia”. Osobom, takim jak ja, będącym na diecie z powodów zdrowotnych jest potrzebne wsparcie w postaci dobrego słowa, rady, pomocy, a nie usmieszków… „taa se wymyśliłaś”. To nie jest moje „widzi mi sie”. Dla mnie ten rodzaj diety jest potwornie trudny, bo muszę zrezygnować często z tego co lubię, co mogą jeść inni, a mnie „nie wolno”.

Teraz leczę jelita, bo adrenalina przed półmaratonem będzie tylko wzrastać…

 

 

Dodaj komentarz