Niemoc wiosenna

Przychodzą takie dni kiedy czujesz niemoc…tak po prostu masz dość…trenowania..u mnie ten czas przypada po półmaratonie poznańskim…może to przypadek?? Drugi rok z rzędu??

received_1292517654095113

Być może to kwestia przesilenia wiosennego, zmiany ciśnienia, pogody….

Mam zadyszkę już na początku każdego treningu, dobrze rozgrzewki nie dokończę, a sapię jakbym zrobiła co najmniej 40 minut crossfitu połączonego z biegami na 100 m.

Wolę trenować jesienią i zimą..aż sama się sobie dziwię, bo przecież gdy jest ciepło chce nam się więcej? Ładujemy baterię dzięki promykom słońca…oddychamy pełną piersią i aż chce się wstawać rano…a u mnie???? Jest wręcz przeciwnie.

Czuję, że nie mam siły, że mi się nie chce biegać, ani wymachiwać nogą…wszystko mnie „boli”, a najprostsze ćwiczenia są nie do wykonania, nie mówiąc już o kolejnych powtórzeniach. Tak jakby wszystkie piórka opadły. Nagle.

Czy to jest przetrenowanie?? Szczerze mówiąc w grudniu czy styczniu miałam tych treningów zdecydowanie więcej i były bardziej intensywne… niż przez ostatnie dwa miesiące. Czułam taki power..taką siłę…mogłam przenosić góry…a teraz…

W zeszłym roku było dokładnie tak samo.. wychodziłam z dołka przez kolejne pół roku co skończyło się wizytą 4-dniową w szpitalu na badaniach kontrolnych.

Miałam nadzieję,że może w tym roku takiego „załamania” już nie będzie, a jednak…

Zaczynam wymyślać wymówki aby nie ćwiczyć, o bieganiu nawet nie myślę…a w niedzielę długo wyczekiwany półmaraton w Tarnowie Podgórnym….Bieg Lwa…w zeszłym roku biegłam 7 km, bo na półmaraton nie byłam gotowa w miesiąc po poznańskiej połówce…widać,że w tym roku również nie jestem…Ten bieg będę musiała „zrobić” z marszu nie myśląc absolutnie o czasie tylko o dobiegnięciu do mety.

Potem przyjdzie albo czas dłuższej regeneracji i „zjazdu” potreningowego, albo mój organizm weźmie się w garść i coś z tego jeszcze będzie…w końcu na jesień jest zaplanowanych kilka biegów….

Dodaj komentarz