Smaczne Wspomnienie z dzieciństwa

Z pozoru zwyczajny dzień..no ok święto wszystkich dzieci…rano obudził nas deszcz stukając w dach…obudziłam swoją córkę..wycałowałam ją i naprzytulałam na cały dzień…jak ona to zawsze mówi do mnie: „pomiziajmy się” jeszcze trochę. (Syna przytulę wieczorem jak wróci z wycieczki szkolnej.)

Wróciłam do domu, po odwiezieniu Loli do przedszkola, zjadłam jak zwykle jaglankę na śniadanie i usiadłam do pracy. Nie minęły dwie godziny, a ja pomyślałam: mam w lodówce truskawki…pyszne, czerwone, dojrzałe i nasze polskie…to co? Robimy Koktajl?

13315490_274983556181962_2375152183049981350_n

Wyciągając truskawki i jogurt naturalny zaczęłam przypominać sobie smak z dzieciństwa…moja mama robiła najlepszy koktajl truskawkowy jaki kiedykolwiek jadłam…sama w domu z mleka i truskawek. Wlewała mleko do garnka i czekałyśmy aż będzie kwaśne i dobre do zrobienia jogurtu….wtedy jeszcze były takie mleka, które dało się tak pysznie przerobić, teraz to już nie to samo.

Do mleka były wrzucane kawałki truskawek i wszystko było miksowane. Jogurt nie był gładki, miał kawałki owoców pływających, ale to był ten jeden rodzaj jogurtu, w którym kawałki owoców nie przeszkadzały, nie miały one żadnego znaczenia, ba, nawet dodawały tego smaczku. Ach co to był za koktajl! Wielki gar jogurtu nie wystarczał nawet na dwa dni 😉

Takie wspomnienie mnie naszło gdy poczułam smak koktajlu, który zrobiłam dzisiaj na 2 śniadanie.

Koktajl z truskawek i arbuza. 

Składniki na 1 porcję (duża szklanka):

  • truskawki
  • arbuz
  • jogurt naturalny
  • miód

Ilość według Waszego uznania. Wszystko zblendowane.

Pycha…..niebo w gębie!

Dodaj komentarz